Navigácia

 • BIELA PASTELKA

  Aj táto verejná zbierka na škole mala veľkú odozvu. Aj vďaka našej pomoci, žiakov ZŠ Komenského, sa zlepšili životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Snažili sme sa získať finančné prostriedky na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. A to sa nám veru podarilo. Prispeli sme sumou 91,97 €. A potešili sme ich aj kultúrnym programom.

  Všetkým vám ďakujeme.

  Vaše peer aktivistky Livka a Marianka a koordinátorka zbierky Mgr. Ľubica Markovičová

 • HODINA DEŤOM

  http://www.nds.sk/images/img-clanky/hugo_mr.pngHodina deťom prepája tých, ktorí pomoc potrebujú a tých, ktorí ju môžu a vedia poskytnúť. Aj my sme sa zapojili a poskytli pomoc . Veď každá pomoc znamená veľa. Aj tá naša. Určite. Sme o tom presvedčení. Sumou 99 € sme prispeli na podporu projektov pomáhajúcim deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku. Ďakujeme.

  Vaše peer aktivistky Livka a Marianka a koordinátorka zbierky Mgr. Ľubica Markovičová   

 • Prijatie u prezidenta SR Andreja Kisku

  V celoštátnom kole súťaže o najobľúbenejšieho učiteľa Zlatý Amos mala zastúpenie aj Základná škola Komenského 307/22 vo Svidníku.

  Základnú školu reprezentovala PaedDr. Viera Cahajlová, ktorá sa 7. novembra 2017 zúčastnila slávnostného prijatia u prezidenta SR Andreja Kisku.

  „Som veľmi rád, že tu môžem opäť prijať najlepších z najlepších. Celému Slovensku opakujem, že to, aké máme školstvo, tak bude vyzerať naša krajina. Školstvo, to ste v prvom rade vy – učitelia“. Týmito slovami privítal učiteľov  v Grasalkovičovom paláci prezident SR.

  Ocenil náročnú prácu pedagógov, ktorí nielen vzdelávajú, ale zároveň ovplyvňujú život a rozvoj detí aj po morálnej stránke. Svojou osobnosťou a prístupom k žiakom, žiakom so sociálne slabších skupín dokážu ukázať, ako sa k sebe správať navzájom. V tom je učiteľské povolanie unikátne, zdôraznil pán prezident. 

  Prostredníctvom prijatých pedagógov sa pán prezident poďakoval ďalším desiatkam obetavých, fantastických učiteľov, ktorí odovzdávajú svojej práci všetko.

  Do galérie Prijatie u prezidenta SR Andreja Kisku boli pridané fotografie.

 • 4. kvalifikačný turnaj skupiny D - st. žiačky VÝCHOD organizátor: ŠK Komenského SVIDNÍK

 • Školský klub detí: Web stránka: Spoznávame ľudové remeslá ...

 • ŠARKANIÁDA 2017

  Do galérie ŠARKANIÁDA 2017 boli pridané fotografie.

   

  Jeseň  je obdobie, keď začína sychravé počasie, fúka vietor. O sile vetra máme všetci základné údaje, ale vidieť ju na vlastné oči, je predsa len niečo iné. A tak sme si ho vzali za pomocníka pri púšťaní šarkanov.

  10.novembra sa pred našou školou stretlo 83 šarkanov a veselo si šantili vo vetre. Najviac z nich pochádzalo z „dielne“ 2.b triedy p. uč. Berežňákovej. Do výroby šarkanov sa zapojila celá trieda a Nicolas Zozuľák „priviedol na svet dokonca až dvoch šarkanov.

  O tom, že promenáda bola pestrá a zaujímavá pastva pre oči, sa môžete presvedčiť na fotografiách. Mnohým šarkanom sme udelili „tituly“. Rozhodla o tom porota: Mgr. Haidariová (koordinátor Env), Viktória Nagajdová z 9.a, Natália Jackaninová a Patrícia Calková z 9.b.

  Za NAJkrajšieho sme nominovali šarkana – kvet Gabiky Galajdovej z 5.a.

  NAJväčší patril Markovi BobákoviKristiánovi LuščikoviNAJmenší, ako snehová vločka, Katke Klikovej zo 7.b.

  NAJstrašnejšíDracula – vyrástol pod rukami Sebastiána Patkaňa taktiež zo 7.b.

  A keďže je jeseň, niektoré šarkany sa honosili využitím typického jesenného materiálu. Ako „NAJjesennejší“ skončil šarkan Matúša Rusinka z 2.a.

  Niektoré sa trblietali tak, že nebolo možné si ich nevšimnúť. NAJozdobenejší bola určite šarkania dáma Viktorky Frančákovej tiež z 2.a.

  Iní zasa pri výrobe šarkanov brali ohľad aj na ochranu životného prostredia a ich šarkany boli vytvorené iba z odpadových materiálov. Za NAJ sme vybrali dva: Andejky Haľkovej 2.aSimony Hvozdovej zo 7.b.

  Titul NAJsympatickejšieho si odniesol šarkan Martina Bokšanského z 1.b.

  NAJmilší úsmev patril určite mierne bezzubému, ale veľmi veselému šarkanovi Emky Mihaľovej z 1.b.

  Niektoré svojim vzhľadom ani zďaleka neprípomínali klasické šarkany. NAJoriginálnejšie boli lietajúce kravy dievčat zo 7.a, Laury Micenkovej Justíny KapcalovejMimoň, majiteľom ktorého je Sivák Luca – Toni z 1.a.

  NAJprekvapivejší šarkan Martina Cimbalu zo 7.b prekvapil aj koordinátorku Env, ktorá už dlho pracuje s ekologickým odpadom, a predsa jej chvíľu trvalo, kým pochopila, že usmievavý igelitový sáčok je vlastne šarkan.

  Po promenáde prišlo na rad meranie síl v rýchlosti a vietor najrýchlejšie zavial do cieľa šarkana Nelly Barilíkovej z 2.b.

   

  Po súťaži sme všetkých vyherných šarkanov prichýlili na dolnej chodbe v budove školy, aby im nebola zima, a tak vás pozývame na návštevu. Skôr ako sa vrátia domov k svojim majiteľom, príďte si ich pozrieť.

                                                                                                             Mgr. Darina Haidariová, koordinátor Env

 • HODINA DEŤOM

  Milí rodičia,

  aj naša škola sa rozhodla pomôcť. Zbierka Hodina deťom sa uskutoční už zajtra (v piatok 10. novembra 2017).

  Pridajte sa aj Vy venovaním dobrovoľného príspevku do pokladničky Hodiny deťom, ktorá bude v tento deň putovať po našej škole.  

     Za pomoc Vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

                                                                          S pozdravom Mgr. Ľubica Markovičová, koordinátor prevencie

   

 • Veľký školský „halloweenský“ futsal
  5. 11. 2017

   

  Pred jesennými prázdninami sa na ZŠ Komenského vo Svidníku uskutočnila veľká školská súťaž vo futsale. O tom, že bola naozaj veľká, svedčí 18 prihlásených družstiev a celkovo 116 zapojených futbalistov aj futbalistiek.

  Súťažilo sa v 4 kategóriách: najmladší žiaci a žiačky, mladší žiaci, starší žiaci a staršie žiačky. Za svoje nasadenie a bojovnosť, v každom jednom zápase, si žiaci odniesli sladké odmeny a dobrý pocit, že urobili niečo pre svoje zdravie. Ocenení boli aj najlepší strelci vo svojich kategóriách – Šimon Hreško (5 gólov), Tobias Cina (5 gólov), Peter Kamenický (4 góly) a Sanela Troščáková (1 gól, ale o to krajší J)

  Najťažšie to mali piatačky, ktoré sa vo svojej kategórií stretli s chlapcami. Bojovali statočne, ale na malých šikovných futbalistov zo štvrtých ročníkov nemali. Súťažili 4 družstvá a poradie je: 1.m.- 4b, 2.m. - 4a, 3.m. – 5.a. V skupine mladších žiakov bojovalo o prvenstvo 6 družstiev. Poradie bolo nasledovné: 1.m. – 6b1 , 2.m. – 6.b2, 3.m. – 5.b1. Aj družstiev starších žiakov bolo šesť. Poradie 9b, 8b1, 8b2. Najmenej prihlásených bolo v kategórií starších žiačok, len dve družstvá. Na napínavosti to však nič neubralo a v napínavom zápase nakoniec 8.b zdolala 7.b. Celkovo padlo  64 gólov a hralo sa 160 minút čistého času. O regulárnosť a priebeh celého turnaja sa postarali telocvikári.

                                                                       Mgr. Haľková Gabriela

  Do galérie Veľký školský „halloweenský“ futsal boli pridané fotografie.

 • Školský klub detí: Web stránka: Pieseň lovca baktérií - Druhá aktivita
  3. 11. 2017

  Pieseň lovca baktérií 

   

   

  1.

  Umývame

  umývame

  až ich vymyjeme,

  Umývame

  umývame

  ako vlci zavyjeme

  aúúúúúú!

  2.

  Nie, nie sme blázni,

  my sme totiž lovci,

  lovci, lovci, lovci baktérií

  3.

  Hej, hor sa do boja!

  Rýchlo, nažeňte ich

  tie zlé baktérie

  aúúú, ajééé

  4.

  Len nech sa kryjú,

  nech sa s nami bijú

  útok mydlom

  aj tak neprežijú

  aúúúú, aíííí

  5.

  Umývame,

  umývame,

  vodou zbrane nabíjame,

  náš pluk pobije

  všetky baktérie

  6.

  Dostanú za uši,

  až ich lovec vysuší

  náš pluk pobije

  všetky baktérie

  7.

  Umývame,

  umývame,

  až ich vymyjeme,

  Umývame,

  umývame,

  ako vlci zavyjeme

    aúúúúúúú!

  Pieseň lovca baktérií sa poctivo učíme a Vás milí rodičia prosíme o hlas. Ďakujeme!!!                          -bh-

  Do galérie Školský klub detí: Web stránka: Pieseň lovca baktérií - Druhá aktivita boli pridané fotografie.

 • Prijatie na ministerstve školstva

  Dňa 23.10.2017 sa uskutočnilo prijatie účastníkov celoštátneho kola Zlatý Amos na Ministerstve školstva v Bratislave. Stretnutia sa zúčastnila štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová.

  Problémy v školstve, návrhy na ich riešenie, názory na pripravenú reformu i postavenie učiteľov v spoločnosti boli témou, ktorá  sa dotýka všetkých pedagogických i nepedagogických pracovníkov v školstve.

  Do galérie Prijatie na ministerstve školstva boli pridané fotografie.

 • EMIL KUBEK - kvíz pre žiakov 7.-9.roč.
  2. 11. 2017

  Do galérie EMIL KUBEK - kvíz pre žiakov 7.-9.roč. boli pridané fotografie.  

  Rádio PATRIA https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1559/781970  - reportáž z kvízu  04:50

 • MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC 2017

  MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC 2017

  Dňa 23. októbra 2017 sme si v našej škole už po siedmykrát pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. V poradí už 13. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ uskutočnil sa pod záštitou ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky p. Martiny Lubyovej. Cieľom projektu bolo podporiť u žiakov  trvalý vzťah ku knihe a k čítaniu, ku školskej knižnici, vzdelávaniu a poznávaniu nového. Jeho tohoročnou témou bol „Deň Milana Rastislava Štefánika – zapojenie žiakov, učiteľov, rodičov a komunity“.  

  Deň sme začali školským rozhlasovým vysielaním o M. R. Štefánikovi. Moderátorky prostredníctvom krátkeho rozhlasového pásma celej našej školskej komunite priblížili osobnosť Milana Rastislava Štefánika. Hovorili o tom, aké má miesto v novodobých dejinách nášho národa. Celé predpoludnie žiaci pracovali vo svojich triedach pod vedením vyučujúcich, každý predmet priniesol nové prekvapenia.

  Ani školská knižnica nezaháľala a neostala prázdna. Po celé predpoludnie „patrila“ žiakom 9.a a 9.b triedy. Pre nich ŠK v spolupráci s učiteľkami SJL (PaedDr. Kuzmová, Mgr. Šupšáková) a dejepisu (PaedDr. Želizňáková) pripravila netradičné vzdelávacie predpoludnie – blokové vyučovanie venované generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi.

  Po úvodnom príhovore Mgr. Emílie Šupšákovej, vedúcej knižnice zahrali žiačky ôsmeho ročníka obľúbenú pieseň M. R. Štefánika: Keby som bol vtáčkom a za jej nádherných clivých tónov vstúpili na scénu siedmaci, ktorí svojím krátkym divadelným vystúpením všetkých „preniesli“ do Štefánikovho detstva a tak trochu podohalili jeho veľkú túžbu po poznaní toho, čo ukrýva obloha a jeho sen, stať sa pilotom lietadla. Ich vystúpenie predznačilo, že nasledujúce chvíle budú venované detstvu, dospievaniu a &scaron ;túdiu Štefánika -  nasledoval  samotný vzdelávací program s názvom: M. R. Štefánik – Oči plné oblohy.

  Bohatú prezentáciu na interaktívnej tabuli a obrazový materiál dopĺňala odborným výkladom vyučujúca dejepisu, PaedDr. Želizňáková. Žiaci sa tak nielen slovom, ale aj obrazom mali možnosť dozvedieť množstvo informácií zo súkromného života Štefánika a v 2. časti vzdelávacieho programu spoznali Milana Rastislava Štefánika ako slovenského astronóma, vojenského letca, brigádneho generála ozbrojených síl Francúzka, spoznali ho ako veľkého diplomata a politika. V tretej časti sa dozvedali o tom, že mal najväčšiu zásluhu na formovaní česko-slovenského zahraničného odboja počas prvej svetovej vojny, o jeho úlohe pri organizovaní československých légií, vytvorení Československej NR a o tom, že sa zaslúžil o vznik prvého spoločného štátu Čechov a Slovákov a zaslúžil sa  tak o vyslobodenie Slovákov spod národnostného útlaku v Uhorsku. V závere blokového vyučovania žiaci „nakukli“ aj do múzea M. R. Štefánika, dozvedeli sa aj informácie o okolnostiach jeho tragickej smrti, spoznali názory štátnikov, politikov a historikov na jeho osobnosť. Napokon sa spoločne po zamýšľali nad niektorými jeho zaujímavými výrokmi, v ktorých sa vyjadroval o dôležitosti vzdelávania sa, snahe ísť si za svojím cieľom, nečakať, že niekto iný bude bojovať za našu slobodu a pod. 

  V závere podujatia moderátorka pridala informáciu o knihe Jaroslava Rezníka: Oči plné oblohy a p. učiteľka dejepisu PaedDr. Nataša Želizňaková zhrnula získané poznatky. Obohatením stretnutia bolo aj spoločné spievanie najobľúbenejšej piesne M.R. Štefánika za hudobného doprovodu žiačok 7. a triedy Justíny Kapcalovej a Laury Micenkovej.

  Skončil sa deň s netradičným vyučovaním dejepisu. .

   

                                                                                                                                    ; .          .- eš-

  Do galérie Svetový deň knižníc boli pridané fotografie.

   

 • Šiestaci v múzeu STM 26.10.2017
  26. 10. 2017

  Do galérie Šiestaci v múzeu STM 26.10.2017 boli pridané fotografie.

 • Zber papiera

                                                                       VÝSLEDKY

                               

  Jednotlivci:    1. stupeň                                                                               

                     1. Lažová B. /3.A/ - 288 kg                                              

                     2. Kaščáková M. /4.A/ - 284 kg                                        

                     3. Frančáková V. /3.B/ - 273 kg 

                                       

                            2. stupeň

                     1. Dzivý F. /9.B/ - 458 kg

                     2. Paligová T. /5.B/ - 337 kg

                     3. Sadivová A /5.B/ - 181 kg

   

  Triedy:    

                         4.A - 758 kg                                                                        5.B - 714 kg

                         3.B - 675 kg                                                                        5.A - 493 kg

                         3.A - 667 kg                                                                        9.B - 458 kg

                         2.A - 491 kg                                                                        6.A - 453 kg

                         1.B - 312 kg                                                                        9.A - 335 kg

                         4.B - 195 kg                                                                        8.A - 260 kg

                         1.A - 114 kg                                                                        8.B - 105 kg

                          2.B -  80 kg                                                                        7.B -   70 kg

                       _____________                                                                   6.B -   60 kg

                              3 292 kg                                                                        7.A -     8 kg

                                                                                                                _______________

                                                                                                                           2 956 kg

   

   

  SPOLU :    6 248 kg

 • Školský klub detí: Web stránka: Halloweenské čítanie
  26. 10. 2017

  Halloweenske čítanie

  Sloní chobot, levia laba, nech je zo mňa ježibaba!

  Pri svetle sviečok sme čítali a čítali, čarovali a čarovali, strašidelne rozprávali, a pritom sa aj trošku báli.   -bh-

   

  Do galérie Školský klub detí: Web stránka: Halloweenské čítanie boli pridané fotografie.

 • Školský klub detí: Web stránka: Tekvice
  23. 10. 2017

   

  Tekvice

  Vyrezávanie tekvíc sa stalo obľúbenou jesennou aktivitou našich detí, na ktorú sa tešia každý rok. Dnešné daždivé  popoludnie bolo ako stvorené na túto náročnú činnosť.  Tak a ide sa na to!                                                                                                             -bh-

  Do galérie Školský klub detí: Web stránka: Tekvice boli pridané fotografie.

 • 3. kvalifikačný turnaj základnej časti súťaže starších žiačok

  3. kvalifikačný turnaj základnej časti súťaže starších žiačok - Obrázok 1V sobotu sme na pôde Giraltoviec odohrali 3. kvalifikačný turnaj základnej časti súťaže starších žiačok. Družstvo ŠK Komenského Svidník, ktoré v tejto skupine D figuruje ako favorit si svoju rolu zastalo zodpovedne. Turnaj vyhralo a tak si definitívne zabezpečilo postup medzi 8 najlepších celkov súťaže M SR v našom výchdoslovenskom regióne.

  Prvý zápas s domácim družstvom z Giraltoviec bol len rozcvičkou, v druhom s družstvom z Lendaku to malo podobný priebeh, hoci družstvo Lendaku vie zahrať lepšie, na ihrisku toho veľa neukázali.

  Najdramatickejší priebeh malo stretnutie s Vranovom, o čom svedčí aj výsledok. Dievčatá podali seriózny výkon a súpera porazili až v tajbrejku. Ukázali doteraz najlepší výkon, za čo boli odmenení potleskom aj domáceho publika. Hoci sme nehrali v plnej zostave /choroba a zažehnané osobné vzťahy/, družstvo začalo podávať v celku štandardný výkon vo všetkých zápasoch.

  Posledný 4. turnaj hráme na domácej pôde 11.11. o 9,00 v telocvični ZŠ Komenského.

  Výsledky: ŠK Komenského Svidník  -  Giraltovce  2:0

                                                                 Lendak      2:0

                                                                 Vranov      2:1

  Zostava: Vasičková, Zozuľaková, Safková, Bobáková, Calková, Vlčinová, Hudačinová a Leferovičová.

                                                                                                                                                           Tréner Mgr. L. Široký. /ls/                             

 • JESENNÉ ÚČELOVÉ CVIČENIE S AIROU

  Účelové cvičenia v prírode sú obľúbenou formou vyučovania aj u žiakov na Základnej škole na Komenského ulici vo Svidníku. Vtedy si svoje knihy a zošity vymenia za didaktické hry v prírode. Tento rok mal však jednu zvláštnosť.

         Piatok 21. október začínal veľmi sychravým počasím. Predtým, kým sa žiaci vybrali na určené stanovišťa spoznávať krásy jesennej prírody, čakalo na nich milé prekvapenie. Marianna Marusinová, žiačka z 9.a triedy im na školskom ihrisku predstavila svoju fenku Airu. Tú už mnohí poznali z prvého stretnutia. Obidve sa im totiž prvýkrát predstavili na vianočnej besiedke v telocvični našej školy. No, tentoraz ostali všetci žiaci v nemom úžase. Mariannke sa podarilo naučiť Airu nové tanečné kroky. Nechýbali ani skvelé vydarené saltá. Okrem slalomu pomedzi nohy, odrazov, výskokov a podskakovania na zadných labkách, ukázali žiakom ako sa robia brušáky vo dvojici. Svojou poslušnosťou Aira ohromila všetkých, vari aj slniečko, ktoré na chvíľu vykuklo spoza mrakov.

        Po krásnom zážitku v dobrej nálade sa už potom všetci žiaci školy vybrali na svoje určené trasy, aby si tiež splnili úlohy, ktoré na nich v čarovnej jesennej prírode čakali.

                                                                                                                                                     -mg-

  Do galérie Pobyt v prírode-OZZ boli pridané fotografie .-mch-

 • Školský klub detí: Web stránka: Jeseň v obrázkoch
  18. 10. 2017

   

   

   

   

   

   

   

  Dnešné rekreačné popoludnie sa nieslo v znamení jesenných farieb. Deti pomocou lístia namaľovali krásny obraz záhrady plnej tekvíc, húseničiek, šarkanov a veľkého metlo strašiaka. Pracovali s chuťou a elánom, výsledok našej práce nájdete v areáli školy.   -bh-                                                                                                                                                                                                                         

  Do galérie Školský klub detí: Web stránka: Jeseň v obrázkoch boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Ul. Komenského 307/22, 089 01 Svidník
 • 054 7881156


  ŠJ: 054/7881157

Fotogaléria