Svidníckych školákov zo ZŠ Komenského baví spev a tanec

V priebehu posledného májového týždňa od 25. do 31. 5. 2015 sa konal vo svidníckom amfiteátri Rusínsky festival. Do vydareného kultúrneho programu prispeli aj žiaci ZŠ Komenského vo Svidníku piesňami i tancom.

Základná škola na Komenského ulici je jednou z piatich škôl v okrese zapojených do národného projektu PRINED. Na festivale sa predstavili spevácko-tanečným programom, ktorý nacvičili s deťmi odborní zamestnanci PRINED. Žiaci vystupovali v amfiteátri v piatok 29. mája 2015 a predviedli pásmo ľudových piesní Nit krajšoho, nit kutočka od Márii Mačoškovej a Povidajut ľude, že ja ciganočka.

So zapájaním sa žiakov do podobných aktivít v škole nemajú problém, žiaci sa veľmi radi zapájajú do tvorby takýchto programov, čo zlepšuje vzájomnú spoluprácu celého kolektívu, aj detí zo SZP, a upevňuje ich priateľské vzťahy.

V rámci inklúzie pripravujú aj rôzne ďalšie kultúrne aktivity, v ktorých môžu žiaci rozvíjať svoj talent spevácky, tanečný, recitačný a umelecký. Počas školského roka 2014/2015 sme spolu so žiakmi pripravili programy na viaceré podujatia napríklad Viflejemský večur, Vianočná besiedka pre učiteľov, Recitačné pásmo, Deň učiteľov, Rómsky talent, Deň matiek a naposledy Rusínsky festival.

Autor: kolektív odborných zamestnancov PRINED