Tábor „Zázračná cesta“

Žiaci 1. až 5. ročníka Základnej školy Komenského sa počas prvého prázdninového týždňa zúčastnili letného tábora „Zázračná cesta“, ktorý pre nich pripravil kolektív pedagogických a odborných asistentov školy. Cieľom tábora bolo spoznať všetky pamätihodnosti, ktoré sa nachádzajú vo Svidníku. Žiaci postupne navštívili skanzen, kde sa mohli dozvedieť, ako žili naši predkovia. Vo Vojenskom historickom múzeu si žiaci pozreli a vypočuli históriu prvej a druhej svetovej vojny. V Múzeu ukrajinskej kultúry bola žiakom priblížená história nášho okresu a taktiež aj expozícia flóry a najmä fauny našich lesov, ktorá sa žiakom nesmierne páčila, keďže mali možnosť vidieť zvieratká v živej veľkosti. Počas tábora nechýbal ani výlet do Lesoparku a poriadna opekačka. V posledný deň tábora žiaci hľadali v areáli školy ukrytý poklad a tábor bol zakončený rozlúčkovou diskotékou. Veríme, že sa tábor žiakom páčil a každý si počas bohatého programu prišiel na svoje. Takisto by sme chceli poďakovať všetkým sponzorom, ktorí tábor podporili a aj riaditeľovi Múzea ukrajinskej kultúry Doc. PhDr. Jaroslavovi Džoganíkovi, CSc. za spoluprácu a ústretový prístup.