,,Bezpečnosť na Internete"

Dňa 20.2.2018 sa pre žiakov 1. a 2. ročníka uskutočnila beseda pod názvom ,,Bezpečnosť na internete“. Cieľom besedy, s použitím rozprávkového seriálu Ovce.sk, bolo naučiť žiakov ako bezpečne a zodpovedne používať moderné technológie, informovať deti ako sa môžu chrániť pred ohrozeniami vo virtuálnom prostredí a kam sa môžu obrátiť o pomoc. Beseda sa zameriavala v prevencii na výchovu k etike na internete („netikete“). Snažíme sa viesť žiakov ku kritickému mysleniu, aby vedeli posúdiť, ktoré informácie sú na internete pravdivé a ktoré nepravdivé, čomu alebo komu môžu vo virtuálnom svete dôverovať. Úlohou besedy bolo naučiť deti odolávať nátlaku jednotlivca alebo skupiny, aj keď ide o anonymnú skupinu vo virtuálnom svete. Besedu iniciovala koordinátorka výchovy Mgr. Ľubica Markovičová v spolupráci s asistentmi Jasikom a Kačmárom.

Mgr. Pavol Kačmár
sociálny pedagóg