2% dane

AJ VAŠE 2% Z DANE NÁM POMÔŽU...

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Využite prosíme možnosť rozhodnúť o Vašich 2% !

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
  • skvalitnenie vybavenia školy

AKO NA TO ?

1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti a po vykonaní ročného zúčtovania o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane.

2. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane (tlačivo môžete stiahnuť aj na stránke našej školy)

3. Tlačivá „Vyhlásenie“ aj „Potvrdenie o zaplatení dane“ doručte do školy ZŠ A. Pavloviča, Komenského 307/22, 089 01  Svidník do 30.4.2022 alebo daňovému úradu v mieste Vášho bydliska.

Ak podávate daňové priznanie sami:

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.

2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.

3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania).

Prijímateľ príspevku:            Združenie rodičov a priateľov školy pri Základnej škole  ulici Komenského 22

IČO:                                        36151777

Právna forma:                        občianske združenie

Sídlo:                                      Komenského 22, 089 01 Svidník